"E un dosar de mare impact la public, deoarece e legat de activitatea Codrutei Kovesi de procuror sef al DNA. Primul, cel despre aducerea lui Nicolae Popa in tara, se ocupa de un fapt petrecut pe vremea cind Codruta Kovesi era procuror general.
E un dosar care trimite la deja faimoasa Unitate de 'elita' de la DNA, intrata in istoria abuzurilor tembele prin legendarii Lucian Onea si Mircea Negulescu, deja prototipul procurorului bandit din istoria Romaniei moderne.
E un dosar cu impact si in exterior, prin abordarea unei realitati condamnate de democratiile moderne: incalcarea drepturilor omului.
E un dosar prin care Codruta Kovesi e implicata penal in dosarul deja cunoscut al abuzurilor facute de Lucian Onea si Mircea Portocala in anchetarea Retelei din Moldova", a scris Cristoiu pe blog.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Cafeaua crește pulsul și tensiunea arterială: e adevărat? Ce arată dovezile...
Sursa: garbo.ro
-
VIDEO. Ministerul Afacerilor Externe: Un zbor de repatriere asistată din...
Sursa: kudika.ro