Politistii din cadrul Inspectoratului de Politie Judetean Mures au identificat trei barbati banuiti de comiterea infractiunii de inselaciune in forma continuata, prejudiciul cauzat fiind de aproximativ 140.000 de lei.
Din cercetari a reiesit ca, in perioada ianuarie - februarie 2019, un barbat in varsta de 29 de ani, din Targu Mures, ar fi plasat on-line comenzi de telefoane mobile catre societati ce comercializeaza bunuri electronice si electrocasnice, prin furnizarea de date de contact ale unor persoane fictive, scrie adevarul.ro, citat de Realitatea.net.
Apoi, dupa ce ar fi intrat in posesia coletelor persoana rspectiva, si-ar fi insusit bunurile comandate, pe care le-ar fi inlocuit, introducand in respectivele colete, bucati de plastilina.
Potrivit politistilor, faptele au fost savarsite in complicitate cu alti doi barbati, ambii in varsta de 21 de ani, din judetul Mures, angajati ai unei firme de curierat din Targu Mures, prin intermediul carora ar fi fost livrate coletele.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Clătite de post: rețeta românească simplă, subțire și elastică, cu umpluturi...
Sursa: garbo.ro
-
Clotilde Armand îi atacă dur pe Victor Ponta și Daciana Sârbu: Copilul vostru...
Sursa: kudika.ro