Accidentul a avut loc dupa ce doi soferi de origine sarba si-au oprit autovehicolele de mare tonaj pe autostrada din cauza unor probleme tehnice, iar soferul roman, in varsta de 45 de ani, nu a reusit sa franeze la timp si a intrat cu viteza in TIR-ul care stationa pe banda.
Coliziunea a fost foarte puternica, iar soferul roman, dar si colegul sau care se afla pe scaunul din dreapta, un roman in varsta de 54 de ani, au murit.
Ceilalti doi barbati implicati in accident au suferit leziuni minore si au fost transportati la spital pentru ingrijiri medicale.
Din cauza coliziunii puternice, autoritatile au fost nevoite sa blocheze circulatia pe autostrada, recuperarea victimelor facandu-se extrem de greu, relateaza stirileprotv.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
[hi]Digitail[/hi], drumul din Iași la investiție series B și peste 10.000 de...
Sursa: start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
George Burcea, moment controversat! De ce a izbucnit când a fost întrebat...
Sursa: kudika.ro
-
Tragedie șocantă în showbiz. Celebrele gemene Kessler au murit mână în mână,...
Sursa: garbo.ro