Protestatarii s-au adunat, incepand cu ora 18,00, la Monumentul Memorandistilor, au purtat steaguri tricolore si ale UE si bannere cu mesaje precum "Iohannis nu-i ierta", "Dancila, demisia", "Jos ciuma rosie".
De asemenea, ei au scandat "Demisia", "Justitie nu coruptie", "Fara penali".
"Cerem demisia premierului Dancila, care face gafa dupa gafa. Nu stie sa lege doua vorbe, ne face de rusine in Europa si s-a dovedit incapabila sa execute mandatul. A preluat prerogative ale presedintelui de politica externa si a refuzat sa participe la o intalnire cu BNR", a spus unul dintre protestatari.
In jurul orei 19,30, protestatarii au pornit intr-un mars prin zona centrala a orasului.
Despre autor:
Crede cu tărie că “informația este putere” și visează ca, în viitor, să aibă o afacere în domeniul educației.
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Horoscop sănătate 27 aprilie-3 mai: Un moment astral RAR îți influențează...
Sursa: garbo.ro
-
Ruxandra Luca, prima reacție după împăcarea cu tatăl copiilor: E nedrept și...
Sursa: kudika.ro