Potrivit anchetatorilor, tanarul venise impreuna cu parintii sai in statiunea suceveana Vatra Dornei.
Dupa ce familia s-a cazat la un hotel din statiune, unde venise cu bilete la tratament, tatal barbatului a coborat sa parcheze masina. Ramas singur cu mama sa, tanarul a vrut sa fumeze in camera de hotel, insa femeia nu l-a lasat, astfel ca acesta i-a infipt un cutit in gat.
Intors de la masina, tatal agresorului a anuntat paza hotelului, care a sunat la 112, scrie News.ro.
Femeia, in varsta de 64 de ani, a murit pe loc, iar fiul acesteia a fost retinut pentru omor. El va fi supus unei expertize psihiatrice, pentru a se stabili daca avea discernamant in momentul comiterii crimei.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 23 februarie – 1 martie 2026: decizii inspirate și ajustări...
Sursa: garbo.ro
-
Accident grav în halfpipe la JO 2026: Finley Melville Ives, scos pe targă...
Sursa: kudika.ro