Ministerul Afacerilor Externe a precizat, in cadrul unui comunicat, ca va suporta costurile de repatriere ale Andreei Cristea, tanara de 31 de ani care a murit in urma atacului din Londra.
"In prezent, reprezentantii Ambasadei Romaniei in Regatul Unit al Marii Britanii si al Irlandei de Nord se afla alaturi de familia cetateanului roman decedat, acordand in continuare sprijinul necesar.
Ministerul Afacerilor Externe este pregatit sa suporte costurile aferente repatrierii trupului neinsufletit din fondul de urgenta aflat la dispozitia ministrului afacerilor externe si va mentine legatura, prin intermediul Ambasadei Romaniei la Londra, cu autoritatile britanice in vederea definitivarii aspectelor legate de repatriere.
Ministerul Afacerilor Externe adreseaza sincere condoleante familiei indoliate si va acorda intreaga asistenta necesara in continuare
Citeste si: Andreea Cristea, romanca ranita in atacul din Londra, a murit
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Survivor explodează la Antena 1! Designerul Alexandru Ciucu, ofertă-șoc: de...
Sursa: kudika.ro