"Presedintele Romaniei a condamnat in termeni fermi atacul terorist care a avut loc ieri la Londra, langa Parlament, simbolul democratiei britanice, si a exprimat solidaritatea deplina a Romaniei si a poporului roman cu Regatul Unit. Presedintele Klaus Iohannis a transmis, totodata, in numele sau si al Romaniei, condoleante familiilor victimelor si urari de insanatosire grabnica celor raniti.
A fost discutata, de asemenea, situatia celor doi cetateni romani raniti in atacul de ieri, Prim-ministrul britanic exprimand regretele sale puternice pentru ranirea lor si speranta ca starea de sanatate a acestora, mai ales a cetatenei romane aflate inca in stare critica, se va ameliora", se arata intr-un comunicat al Administratiei Prezidentiale.
Citeste mai mult aici.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Secretele unui flirt care lasă bărbații fără cuvinte
Sursa: garbo.ro
-
Ce înseamnă boho home decor și cum poate transforma un interior
Sursa: kudika.ro