Jaful a avut loc in noaptea de sambata spre duminica. Taximetristul a luat doi clienti care i-au spus sa mearga pe o strada laturalnica din zona Mures din Timisoara.
Cand au ajuns la destinatie, acestia l-au amenintat, l-au legat si apoi au furat o tableta, un telefon mobil si 50 de lei si au fugit, scrie tion.ro.
Dupa ce si-a revenit din soc, taximetristul si-a chemat in ajutor colegii, zeci de taximetristi sosind imediat la fata locului. Tot acolo au ajuns si politistii de la Sectia 2, care au luat primele declaratii si probe.
Politistii au mai multe indicii care, spera ei, ii vor conduce la prinderea autorilor.
Despre autor:
Crede cu tărie că “informația este putere” și visează ca, în viitor, să aibă o afacere în domeniul educației.
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro