Peste 20 de perchezitii au loc, miercuri, la mai multe imobile apartinand Regiei Autonome de Transport Bucuresti si la locuintele unor persoane suspectate ca au furat combustibil din patrimoniul RATB, acestea urmand sa fie ridicate si duse la audieri, la Politia Capitalei.
Perchezitiile sunt efectuate la 25 de adrese din Bucuresti, de unde vor fi ridicate 20 de persoane, in baza unor mandate de aducere, se arata intr-un comunicat de presa al Parchetului Tribunalului Bucuresti si Politiei Capitalei, scrie MEDIAFAX.
Persoanele suspectate in acest caz vor fi audiate la Politia Capitalei.
La actiune participa 120 de politisti de la Politia Capitalei, sub coordonarea Parchetului Tribunalului Bucuresti.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Ce este cyclospora și cum te poți proteja de acest parazit din alimente
Sursa: garbo.ro
-
Turcia, una dintre cele mai accesibile destinații pentru vacanța de vară
Sursa: kudika.ro