Potrivit politistilor, marti seara fetita, din localitatea Sfanta Elena, se afla pe un camp si supraveghea mai multe animale care erau la pascut, cand a avut loc o furtuna puternica, iar ea nu a avut unde sa se adaposteasca, informeaza MEDIAFAX.
Fetita a fost lovita de un fulger, iar echipajul ambulantei care a ajuns la fata locului a incercat fara succes resuscitarea copilei, declarand decesul.
La fata locului au sosit si politisti, precum si medici legisti care au preluat trupul neinsufletit al fetitei si l-au transportat la morga din orasul Moldova Noua.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro
-
Tratamente naturiste pentru bilă leneșă: ceaiuri, rețete medicinale, alimente...
Sursa: garbo.ro