Autoritatile afirma ca Irina Walker si sotul ei au organizat cel putin zece lupte de cocosi in perioada aprilie 2012 - aprilie 2013 la ferma lor din Irrigon, la est de Portland. Cocosii aveau atasate cutite de picioare, iar spectatorilor li se cereau bani pentru intrare si li se vindea mancare si bautura, potrivit rechizitoriului. Luptele ar fi adus profituri de 2.000 de dolari pe zi.
Sotii Walkers sunt acuzati de lupte ilegale cu animale, complot pentru incalcarea actului privind bunastarea animalelor si administrarea ilegala a unor jocuri de noroc. Ambii si-au schimbat modul de a pleda la audierea ce va avea loc la 16 iulie in Portland. Procesul lor urmeaza sa inceapa la 14 iulie.
Procurorul federal Stephen Peifer a confirmat ca Irina Walker urmeaza sa pledeze vinovat, dar a refuzat sa comenteze pe tema unei posibile intelegeri in schimbul recunoasterii vinovatiei.
Irina Walker este cea de-a treia fiica a fostului rege al Romaniei, Mihai I.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Cum să trimiți cele mai sexy sms-uri care îl vor face să se gândească la tine...
Sursa: kudika.ro