Biroul serifului din Comitatul Martin a anuntat ca va continua cautarea pilotului Andrei Postelnicu, in varsta de 37 de ani. Postelnicu urma sa aterizeze la Vero Beach dupa ce plecase din Marathon, in Florida Keys, la 7 februarie, la ora 19.50 (sambata, 02.50 ora Romaniei), dar avionul nu a mai ajuns la destinatie, spune MEDIAFAX.
Oficialii afirma ca el se afla in vacanta la Vero Beach si folosea un bilet pe care il cumparase pentru ziua sa de nastere, in momentul in care a disparut.
O cautare de amploare, efectuata de Patrula aviatiei civile si de biroul serifului din Comitatul Martin a oferit prea putine dovezi in legatura cu locul in care se afla avionul.
Detectivii au recuperat de pe plaja piese mici de metal apartinand aeronavei. Duminica dimineata, un locuitor a gasit un rucsac care continea actele de identitate ale lui Postelnicu.
Parasind Romania la varsta de 17 ani, Andrei Postelnicu a lucrat timp de opt ani pentru cotidianul britanic Financial Times si pentru Bloomberg News. Activitatea sa jurnalistica include reportaje, articole de analiza si comentarii pentru BBC, RFI, Foreign Policy si Newsweek.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro