[UPDATE]
Detinutul s-a predat si a renuntat la amenintari dupa ce a stat aproximativ o ora pe pervaz. Barbatul sustine ca este nevinovat si este nemultumit ca i s-a schimbat regimul de detentie. Stara sa de sanatate nu este grava.
Barbatul sustine ca ar fi fost abuzat in inchisoare din cauza orientarii sale sexuale.
Intr-o sala de judecata din cadrul Judecatoriei sectorului I din Capitala un detinut a scos un cutit si a inceput sa strige ca nu mai suporta situatia din penitenciar.
Ulterior, barbatul a spart un geam si s-a taiat la mana, amenintand ca se omoara. Personalul a fost evacuat.
Detinutul a recurs la aceasta actiune disperata cand a aflat ca i se va schimba regimul de detentie din semideschis n inchis. El este acuzat de tentativa de omor si momentan s-a urcat pe un pervaz, unde ameninta ca se va sinucide.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tragedie șocantă în showbiz. Celebrele gemene Kessler au murit mână în mână,...
Sursa: garbo.ro
-
Cătălin Constantinescu, creatorul robotului RACC care salvează vieți
Sursa: kudika.ro