Consiliul Local Timisoara pregateste un proiect de hotarare, la propunerea primarului Nicolae Robu (PNL), prin care sa interzica accesul pe biciclete in zona centrala a municipiului, amenda fiind cuprinsa intre 100 si 200 de lei, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Proiectul urmeaza sa fie dezbatut in sedinta de plen a Consiliului Local de la sfarsitul acestei luni.
"Se interzice circulatia pe biciclete in Piata Victoriei, Piata Unirii, strada Marasesti si strada Alba Iulia din Municipiul Timisoara, fara avizul Comisiei de Circulatie din cadrul Primariei Municipiului Timisoara", se arata in propunerea de proiect.
Conform aceleiasi surse, daca decizia va fi incalcata, amenda va fi cuprinsa intre 100 si 200 de lei.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro