Elevii si liceenii bucuresteni s-au descurcat bine la romana, insa nu acelasi lucru s-a intamplat la matematica, unde subiectele i-au pus in dificultate, arata rezultatele preliminare la prima simulare a examenelor nationale care vor avea loc la vara.
Rata de promovare la prima simulare organizata in Capitala, in zilele de 31 ianuarie si 1 februarie 2013, pentru Evaluarea Nationala si Bacalaureatul din vara arata mari probleme la matematica, avand in vedere ca inclusiv la licee bune au promovat cel mult doua treimi dintre elevi.
La romana, rata de promovare este mult mai mare, aproape de 90%, din datele preliminare culese de ”Adevarul”.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro