Google Glass, cu un pret de referinta de 1.500 de dolari, vor fi disponibili pentru comenzi incepand de marti, 15 aprilie, a anuntat compania pe blog, scrie MEDIAFAX.
Google nu a precizat cate unitati vor fi vandute catre publicul larg, dar a subliniat ca volumul va fi limitat. Compania a precizat ca extinde astfel programul de testare a ochelarilor Glass. Pana acum, produsul a fost disponbil unui cerc relativ restrans de parteneri Google, dezvoltatori si jurnalisti, la un pret de 1.500 de dolari.
Multi analisti anticipeaza ca gadget-urile care preiau functii de la smartphone-uri si tablete si pot fi purtate, precum ceasuri de mana sau ochelari, vor creste in popularitate in acest an.
Google Glass, care poate inregistra imagini, intretine dezbaterea privind incalcarea dreptului la viata privata, existand propuneri pentru interzicerea ochelarilor "smart" in spatiul public.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 23 februarie – 1 martie 2026: decizii inspirate și ajustări...
Sursa: garbo.ro
-
Accident grav în halfpipe la JO 2026: Finley Melville Ives, scos pe targă...
Sursa: kudika.ro