La ultimul meci pe teren propriu in Liga Campionilor, Otelul a pierdut in fata celor de la FC Basel.

Basel a condus cu 3-0 la pauza dupa o prima repriza halucinanta, Otelul a revenit in joc in partea secunda prin golurile lui Giurgiu si Antal, insa n-a reusit sa egaleze, desi a avut cateva sanse bune.

Singura echipa cu care Otelul mai avea sperante ca va scoate macar o remiza la prima participare in Liga Campionilor a administrat o infrangere drastica otelarilor la Bucuresti. Dupa ce s-au batut singuri in deplasarea din Elvetia, galatenii s-au inchinat si pe National Arena in fata celor de la FC Basel, echipa care a preferat golurile si nu posesia, potrivit OnlineSport.ro.

Cititi intregul articol pe OnlineSport.ro.