In schimbul celor cinci miei si a sumei de bani, ofiterul de politie ii promisese cetateanului din Slatina ca va interveni pe langa colegii sai pentru a-l scapa pe acesta de un dosar penal in care era cercetat pentru ca a condus baut pe drumurile publice.
Barbatul din Slatina l-a denuntat la DGA pe ofiterul de politie, marturisind ca acesta i-a solicitat in perioada aprilie-iunie 2005 diverse sume de bani pentru a interveni in solutionarea favorabila a unui dosar penal.
Ofiterii DGA au finalizat cercetarile in cazul ofiterului din cadrul IPJ Olt, acesta fiind trimis in judecata in stare de libertate pentru trafic de influenta.
Despre autor:
Sursa: Curentul.ro
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro