"Electricitatea se va scumpi, insa nu mai mult de 9%. E prea mult 9%. Autoritatea va anunta astazi, printr-un comunicat noile preturi la energia electrica, gazele naturale si gigacalorie", potrivit surselor citate.
Distribuitorii au cerut ANRE majorarea pretului la gaze cu pana la 25%, insa autoritatea a anuntat ca scumpirea va fi sub 20%.
Ultima majorare decisa de ANRE a avut loc in 2007, cand autoritatea a anuntat cresterea pretului electricitatii cu 3,95%, incepand cu 1 aprilie 2007.
Totodata, gazele naturale livrate populatiei au fost scumpite ultima data incepand cu 1 februarie 2008, cu 8,5%.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Claudia Pătrășcanu s-a împăcat cu iubitul după despărțirea de acum trei luni....
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani 19–25 ianuarie 2026: decizii mai clare și pași siguri spre...
Sursa: garbo.ro