El a precizat ca nu cunoaste intentiile politice ale Monei Musca si ca "mai e mult pana departe". Si prim-vicepresedintele Theodor Stolojan a precizat ca nu a existat o discutie in partid pe tema revenirii fostei sale colege pentru ca "Mona Musca este cea care trebuie sa se hotarasca" daca vrea sa revina in politica. Deocamdata, Mona Musca nu a luat nicio hotarare, a incheiat el.
Cat despre inscrierea unor membri ai PSD in PD-L, Emil Boc a comentat doar ca este vorba de cazuri concrete care vor fi discutate punctual. La randul sau, Stolojan a reluat declaratia potrivit careia PD-L este deschis catre oamenii competenti si integri din randurile social-democratilor. "Lucru care a fost si ramane valabil", a incuviintat si Boc.
Stolojan a precizat ca o va sustine pe Musca atunci cand Biroul Permanent National va lua in discutie cazul ei, in vreme ce secretarul general Vasile Blaga afirma, in acelasi interviu, ca isi va mentine si in fata colegilor sai retinerea.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Românul plecat din Giulvăz în Spania prin Erasmus și ajuns în Copenhaga, unde...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscopul bani 6-12 aprilie: Zodiile care dau lovitura financiară săptămâna...
Sursa: garbo.ro
-
Denise Rifai revine pe Antena 1 cu o nouă emisiune. Ce surprize pregătește...
Sursa: kudika.ro