Spre marea surpriza a tuturor, legendele rockului au ales sa aduca chiar ei trupa care sa cante in deschiderea concertului lor din Bucuresti. Este vorba despre Joanna and The Band, o echipa ai carei componenti sunt... romani.
Joanna and The Band este formata din Raul Kukak la pian si clape, Nicu Patoi si Rares Totu la chitara, Adrian Tetrade la tobe, Shebi la bass si Joanna Hartescu - voce, o romanca stabilita de cativa ani in Qatar, celebra in muzica blues si jazz.
Membrii formatiei, pe langa Joanna and The Band, sunt implicati si in alte proiecte muzicale. Spre exemplu, Nicu Patoi este si gazda emisiunii „Taverna" de la TVR, iar Adrian Tetrade este unul dintre cei mai buni profesori de percutie de la noi din tara.
Despre autor:
Sursa: Adevarul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro