MNIR a mai gazduit in iarna o expozitie pe acest subiect, "Epoca de Aur. intre propaganda si realitate", vernisata chiar pe 26 ianuarie, ziua de nastere a lui Nicolae Ceausescu. in primele doua zile de la vernisaj, s-au inregistrat peste o mie de vizitatori.
Noua expozitie este organizata tematic si abordeaza teme ca exilul romanesc, economia in timpul regimului, politica externa, cultul personalitatii, Revolutia din 1989.
Expozitia va fi deschisa pana la sfarsitul lunii septembrie, dupa care va fi itinerata, pentru inceput la Muzeul Olteniei din Craiova.
Despre autor:
Sursa: Curentul.ro
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Shakira, virală pe TikTok după ce a vorbit în limba română. Cum a ajuns...
Sursa: kudika.ro
-
Intimitățile unei fete cuminți
Sursa: garbo.ro