Vremea se va raci in urmatoarele doua zile, insa temperaturile se mentin peste nivelul normal al acestei perioade. In acelasi timp, zapada se va lasa asteptata in majoritatea regiunilor din tara. Pentru miine, meteorologii anunta cer noros si precipitatii sub forma de ploaie, care apoi se vor transforma in ninsoare usoara in Dobrogea, Baragan si in Moldova. In regiunile sud-estice si in zonele de munte, cantitatile de apa vor depasi, la nivel local, 25 l/mp.
Vint la munte
Cei care inca petrec in zonele de munte vor avea parte de intensificari ale vintului, ce vor spulbera ninsoarea. In cursul noptii, vremea se va ameliora, potrivit Agentiei Nationale de Meteorologie (ANM). Temperaturile maxime se vor situa intre -3 si 6 grade Celsius. In depresiuni, minimele vor atinge -8 grade Celsius.
Despre autor:
Sursa: Cotidianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Rețetă de Cheesecake Red Velvet, desertul care aduce eleganța cofetăriei...
Sursa: garbo.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Pietre la rinichi: adevăruri medicale, mituri populare și pași practici...
Sursa: kudika.ro