Politia Capitalei a semnat, vineri, un protocol cu Asociatia Nationala a Agentiilor de Turism din Romania prin care va pune la dispozitia turistilor sositi in Bucuresti sfaturi prin care acestia sa se poata feri mai usor de hoti.
In urma semnarii acestui protocol, Politia Capitalei va organiza, in comun cu Asociatia Nationala a Agentiilor de Turism din Romania, o serie de evenimente cu caracter preventiv, inclusiv sub forma unor campanii de informare si educare a turistilor, scrie MEDIAFAX.
In acelasi timp, intelegerea prevede si faptul ca membrii asociatiei trebuie sa-i invete pe turisti cum sa reactioneze intr-o situatie de urgenta si sa sune imediat la 112 in cazul aparitiei unor situatii de risc pentru siguranta lor.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro