Doua amplasamente sunt disponibile pentru toti cei care vor sa se alature miscarii pentru un oras mai verde si sa transforme parcarile in parcuri. In zona Unirii, langa Magazinul Unirea, aripa Calarasi, 800 de metri patrati vor fi invadati de gazon viu.
Una dintre zonele emblematice pentru bucuresteni, Centrul Vechi, mai precis strada Lipscani, va face si ea parte din manifestul acestui eveniment, ajuns la a treia editie.
Fie ca este vorba de manifestari culturale, umoristice, sportive sau de responsabilitate sociala, programul PARK(ing) Day ofera tutror celor care vor sa faca parte din Miscare un loc de parcare sa se exprime. Cu mic, cu mare, pe 21 septembrie, intre orele 10:00 si 18:00, fiecare bucurestean poate contribui la manifestul pentru Bucurestiul verde.
Pentru mai multe detalii, accesati site-ul www.parkingday.rfi.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro