Anchetatorii cred ca vina apartine soferului excavatorului care, din neatentie a dat cu vola utilajului in teava de gaze provocand o scanteie care a aprins valvataia. Ingineri de gaze afirma ca in Drumul Taberei nu a fost sparta conducta principala, ci una secundara care face legatura cu strada Romancierilor, reprezentantii ai autoritatilor oprind alimentarea.
Scurgerea de gaze a fost anuntata la 112 de locuitorii cartierului inspaimantati de proportiile focului. Mai multe echipaje de pompieri au ajuns la fata locului pentru a stinge flacara care, potrivit martorilor, depasea inaltimea de 25 de metri. Dupa aproximativ o ora flacara a fost stinsa, relateaza adevarul.ro.
Alimentarea cu gaze naturale a clientilor din zona se va relua dupa remedierea defectului de catre echipele de interventie, in cursul zilei de sambata, incepand cu orele 15.00.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Uneori prieteniile încheiate dor mai tare decât despărțirile romantice
Sursa: garbo.ro
-
Cum arăta Denise Rifai la începutul carierei sale în televiziune. Vedeta este...
Sursa: kudika.ro