Autoritatile din localitaeta damboviteana Aninoasa au ajuns la capatul rabdarii dupa ce mai multe incendii de miriste au scapat de sub control.
"Aproape in fiecare zi avem 2, 3, 4 incendii, am fost obligat sa gasesc o masura pentru a recompensa pe cei care identifica persoanale iresponsabile. Iar cel care va fi descoperit vor fi amendati cu suma intre 1.000 de lei si 5.000 de lei", a spus primarul comunei Aninoasa, Constantin Maricescu.
Banii provin de la un patron local a carui gospodarie a fost la un pas sa fie distrusa de un astfel de incendiu, relateaza realitatea.net.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro