Mai multi orfani din Romania sunt vanduti cu 3.000 de euro traficantilor de persoane din Italia, potrivit politiei italiene, care a descoperit o retea de traficanti de carne vie, citeaza Austrian Times.
Potrivit autoritatilor, dupa ce erau transportati in afara granitelor, copiii erau obligati sa cerseasca si sa fure, fiind maltratati in cazul in care nu castigau bani.
Din grupare fac parte romanii Valerian Mihalcea si Danut Vasile Ligescu, care au cumparat doi copii din Galati, pe care i-au adus in Italia. Acolo, minorii au fost cumparati de Marius Adrian Bardasu si obligati sa cerseasca, potrivit Politiei.
Autoritatile au salvat doi minori romani care inainte de a fi vanduti traiau intr-un orfelinat din Galati.
Citeste si: Minori romani, scalvi ai prostitutiei si cersetoriei in Franta
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Rețetă de Cheesecake Red Velvet, desertul care aduce eleganța cofetăriei...
Sursa: garbo.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Pietre la rinichi: adevăruri medicale, mituri populare și pași practici...
Sursa: kudika.ro