"Scopul procedurii de achizitie este incheierea unui acord-cadru cu o durata de 48 de luni si contractarea serviciilor aferente introducerii sistemului de plata prin POS, respectiv servicii de instalare si configurare a echipamentelor in locatii, servicii de utilizare a echipamentelor POS, mentenanta, suport si helpdesk, precum si servicii de tranzactionare", se arata intr-un comunicat al Metrorex.
Sistemul de plata prin POS va fi introdus initial in 24 de casierii din statiile de metrou cu cele mai multe abonamente lunare vandute, urmand ca ulterior, sa fie introduse la cele 35 de automate ce urmeaza sa fie montate in statii, in cursul anului 2011.
Acordul cadru prevede achizitia a minim 59 de terminale POS si maxim 200 de echipamente. Finantarea va fi asigurata din venituri proprii si de la bugetul de stat, iar ofertele vor fi deschise la 29 septembrie.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro