“Suma aceasta acopera deschiderea celor doua noi centre de inchiriere biciclete din parcurile Tineretului si Herastrau, achizitionarea bicicletelor si accesoriilor necesare, functionarea centrelor, instalarea unor rasteluri pentru parcarea in siguranta a bicicletelor, precum si organizarea unor evenimente de promovare a mersului pe bicicleta”, a declarat, pentru Wall-Street, Anamaria Bogdan, manager comunicare Mai Mult Verde, asociatia care a demarat acest proiect in urma cu doi ani.
De asemenea, Anamaria Bogdan spune ca aceasta activitate nu este generatoare de profit, astfel, nu se pune problema unei recuperari a investitiei, iar sumele rezultate din inchirierea biciletelor sunt mici, neacoperind nici macar cheltuielile centrelor.
Factorii care au contribuit la extinderea retelei Cicloteque au fost cresterea numarului utilizatorilor de biciclete in cei doi ani de functionare si dorinta de a oferi locuitorilor Capitalei un sistem de inchiriere a bicicletelor similar celor din Viena sau Paris.
Citeste articolul integral pe Wall-Street.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro
-
Tratamente naturiste pentru bilă leneșă: ceaiuri, rețete medicinale, alimente...
Sursa: garbo.ro