Un echipaj al Serviciului de Ambulanta Gorj s-a deplasat la sediul Primarei Slivilesti si i-a acordat ingrijiri lui Bucurescu. Primarul a fost transportat la spital pentru mai multe investigati.
Edilul Sorin Bucurescu a declarat ca este hotarat sa il dea in judecata pe consilierul Lambu, mai ales ca acesta nu este la prima fapta de acest gen. Primarul sustine ca a mai fost lovit si amenintat de Lambu si in trecut, dar nu a sesizat niciodata Politia.
"Lambu este un consilier foarte violent. Nu este pentru prima data cand ma loveste si imi adreseaza injurii si calomnii. Acum nu a mai tinut cont de nimeni. Nu a tinut cont de locuitori comunei care erau in fata primariei si m-a amenintat din nou. O sa-l dau in judecata de aceasta data.
Astept sa fac un tomograf, pentru ca m-am lovit la cap atunci cand am cazut. Daca va fi necesara internarea, voi ramane in spital”, sustine Sorin Bucurescu.
REALITATEA.NET - Primarul comunei gorjene Slivileşti a ajuns la spital după ce a fost agresat de un consilier local
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro