In fiecare weekend, drumul de acces din Sinaia spre Cota 1400 este tranzitat de sute de masini. Reprezentantii Primariei Sinaia spun ca au luat decizia inchiderii drumului si din cauza ninsorilor abundente cazute in noaptea de joi spre vineri, care au facut drumul impracticabil, dar si a atentionarii meteorologice de cod galben anuntat in statiune.
Primaria a mai decis sa inchida patru partii din Sinaia in zilele de vineri si sambata, din cauza ninsorilor si a riscului mare de avalansa, turistii fiind sfatuiti sa nu plece pe traseele montane si sa anunte din timp salvamontistii pentru orice problema cu care se confrunta. "Primaria orasului Sinaia anunta inchiderea partiilor Carp, Papagal, Tarle si Drum de Vara in zilele de vineri, 6 martie si sambata, 7 martie. Aceasta masura a fost luata ca urmare a ninsorilor abundente si a riscului mare de avalansa pe aceste partii", se arata intr-un comunicat de presa al Primariei.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro