"Nu era nevoie de trei luni de recuperare, el putea sa fie tratat si in penitenciar. Nu stiu daca operatia putea fi facuta in Penitenciarul de la Craiova, dar sigur tratamentul post-operator putea fi facut in spitalul de la penitenciar", a spus dr. Monica Pop.
Atacul de glaucom se manifesta prin dureri oculare foarte mari, fiind vorba despre o presiune intraoculara crescuta. In plus, pacientul are si dureri foarte mari de cap, varsaturi.
Gorbunov a iesit din inchisoare pentru ca avea atacuri de glaucom, a declarat purtatorul de cuvant al Penitenciarului Craiova, Dan Barbu, informeaza NewsIn..
Deciziile medicilor nu pot fi contestate de reprezentantii penitenciarului, a mai spus Barbu.
Reamintim ca Serghei Gorbunov, suspect in cazul crimei de la Brasov, retinut sambata, impreuna cu inca o persoana, fusese condamnat la 15 ani de inchisoare pentru ca a impuscat un barbat in 2004 si a furat 500 milioane de lei vechi, tot de la o casa de schimb valutar.
Barbatul, insa, a scapat cu viata. Gorbunov a fost eliberat din penitenciar in mai 2008 pentru 3 luni pe motive medicale si nu s-a mai intors la inchisoare. El era dat in urmarire generala.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Romina Gingașu a oferit un apartament familiei rămase fără locuință în urma...
Sursa: kudika.ro