Furnizorul de solutii informatice Brinel Cluj-Napoca vrea pentru 2008 afaceri de 33 mil. euro "Daca pentru Brinel anul precedent s-a caracterizat prin investitii masive, mai ales in forta de munca, cat si prin intrarea pe segmente noi de piata cu produse noi, anul 2008 inseamna dezvoltare sustenabila si consolidarea pozitiei pe piata. Pana la finalul acestui an, Brinel prevede extinderea investitiilor cu circa doua milioane de euro", au spus oficialii companiei.
In primul trimestru, compania a inregistrat o crestere cu 37% a afacerilor, fata de intervalul similar din 2007, si estimeaza ca in primul semestru va realiza 45% din obiectivul privind cifra de afaceri pentru acest an.
"In cadrul industriei IT din Romania, judetul Cluj este probabil al doilea contribuitor. Nu ne referim la ceea ce consuma, ci la rezultate si investitii. Interesul pentru regiune este deja mult mai mare decat disponibilul de resurse calificate care sa permita cresterea. Daca vom atrage resurse calificate din alte zone, cresterea va fi accelerata, altfel se va domoli", a declarat presedintele grupului Brinel, Marcel Borodi.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro