In-Stat releva faptul ca firmele care comercializeaza produse electronice isi vor creste productia cu pana la 3,1 miliarde de unitati, pana in anul 2011, de la 2,7 de miliarde de unitati vandute in 2007.
“Consumatorii traditionali de echipamente electronice continua sa fie influentati de conversia recenta a mediului electronic digital si a televiziunii digitale”, afirma Brian O'Rourke, analist, In-Stat.
“PC-urile se vor mentine puternic pe piata, cu o rata anuala de crestere de 9,7%, pana in 2011, aceasta crestere fiind mai pregnanta in Africa, Orientul Mijlociu, America de Sud si regiunea Asia-Pacific”, a adaugat acesta.
India si China vor promova produsele electronice pe segmentul de telefoane mobile si accesorii, mai ales pentru ca, aici, mobilele sunt produse mult mai ieftin si sunt create special pentru a corespunde cererilor existente din partea tarilor mai dezvoltate, potrivit eMarketer.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Choupette, pisica milionară care a primi 1,5 milioane de dolari de la Karl...
Sursa: kudika.ro