Magnatul de presa vrea insa sa ii calce pe urme lui Sorin Ovidiu Vantu si sa patrunda si pe piata de media din Moldova, dar doar pe partea de print.[SOV s-a lansat si in Rep. Moldova]
Ziarele Adevarul si Click vor avea editii si in Moldova, in urmatoarele luni a declarat, in exclusivitate pentru Paginademedia.ro, Dinu Patriciu, proprietarul Adevarul Holding.
In Moldova va aparea si Blik, in limba rusa. “Vor fi publicatii proeuropene”, a mai precizat Patriciu.
Trustul lui Patriciu a fost zguduit, saptamana trecuta, de un adevarat cutremur, dupa ce si-au dat demisia 15 sefi, in frunte cu Razvan Corneteanu, fostul presedinte si director executiv al Adevarul Holding, nemultumiti de numirea lui Peter Imre, ca director general. [Cutremur in trustul lui Patriciu]
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Shakira, virală pe TikTok după ce a vorbit în limba română. Cum a ajuns...
Sursa: kudika.ro
-
Intimitățile unei fete cuminți
Sursa: garbo.ro