Proprietarul Sedmoi Kontinient si Mkapital, Alexandre Zanadvorov, a luat in noiembrie 2007 un credit de 560 milioane dolari de la Deutsche Bank, punand drept garantie 75% din lantul de supermarketuri si 95% din Mkapital. Kommersant anunta ca Zanadvorov se afla in imposibilitatea de a returna acest imprumut.
Grupul rusesc, contact de AFP, a refuzat orice comentariu. Carrefour, prezent si pe piata romaneasca, a anuntat la jumatatea lunii aprilie ca vrea sa deschida si un al treilea magazin in Rusia in toamna lui 2009, in orasul Lipetk, dupa ce anterior anuntase ca va deschide, tot in acest an, alte doua, in Moscova si in Krasnodar.
Despre autor:
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Romina Gingașu a oferit un apartament familiei rămase fără locuință în urma...
Sursa: kudika.ro