Mai devreme, grupul recunoscuse valoarea expunerii sale fata de Islanda, de 600 milioane euro. Suma se adauga expunerii de 252 milioane euro a grupului la banca de investitii Lehman Brothers, intrata in faliment.
Directorul executiv al Raiffeisen Zentralbank, Walter Rothensteiner, a declarat joi, intr-un briefing de presa, ca grupul va reusi totusi sa mentina pentru acestan un rezultat "putin peste zero", in ciuda deprecierilor. Anul trecut, grupul obtinuse un profit net de 778 milioane euro, informeaza Reuters, citat de NewsIn.
Profitul inainte de impozitare din acest an va fi de circa 700 milioane euro, jumatate din nivelul de anul trecut.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Gabi Bădălău pierde definitiv procesul privind pensia alimentară. Conturile...
Sursa: kudika.ro
-
Cortizol crescut de la stres? Remedii naturale blânde pentru corp obosit,...
Sursa: garbo.ro