Producatorii din Golf au anuntat ca nu vor reduce din nou productia pana cand restul membrilor nu se vor conforma ultimei decizii, de diminuare a acesteia cu 2 milioane barili/zi.
Titeiul tranzactionat pe piata din Statele Unite, cu livrare in ianuarie, s-a ieftinit cu 96 centi, la 53,47 dolari/baril, dupa ce scazuse anterior sub nivelul de 53 dolari/baril.
Titeiul Brent tranzactionat pe piata londoneza s-a ieftinit cu 1,04 dolari, la 52,45 doalri/baril.
"Decizia OPEC nu ne-a luat prin surprindere. Tousi, vor exista aproape sigur repercusiuni si ne asteptam ca preturile sa incerce din nou sa coboare de 50 dolari/baril", a declarat un analist.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
30 Noiembrie: Ziua în care toamna își ia rămas bun. Venus în Săgetător...
Sursa: kudika.ro