In ciuda declinului pe care il inregistreaza sectorului constructiilor din Romania, subsidiara locala a Savant International a semnat zece contracte noi de la inceputul acestui an, valoarea acestora fiind cu 200% mai mare comparativ cu valoarea celor semnate la inceputul lui 2007.
Contractele incheiate sunt pentru furnizarea de servicii de project management, cost management, monitorizare a imprumutului si de revizuire a proiectului, ultimele doua categorii avand insa cresterea valorica cea mai mare comparativ cu anul trecut.”Printre clientii nostri din Romania se numara GTC, Cefin Romania, Immoeast, City Group, EBRD, South Pacific, Unicredit sau Tiriac Imobiliare. De asemenea, continuam proiectele pe care le am inceput cu diferite banci nationale si internationale, oferind serviciile de monitorizare pe proiectele in derulare”, afirma Guy.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Victor Rebengiuc, omagiat de 4.000 de oameni pe scena Sălii Palatului: Unele...
Sursa: kudika.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro