Complexul comercial are o suprafata de peste 12.000 de metri patrati, patru nivele si o parcare de 250 de locuri. La parterul complexului, functioneaza o cafenea si cateva unitati bancare, in timp ce spatiile comerciale de la etaje sunt destinate exclusiv celor 70 de firme care le-au inchiriat.
Mall-ul a fost construit langa Piata Centrala, constructia avand initial destinatia de parcare supraetajata dar care nu a fost finalizata. Ulterior, autoritatile locale au investit in realizarea complexului comercial. Administratorul mall-ului este firma ieseana SC Mar SRL.
In Piatra Neamt va fi deschis, pana la sfarsitul anului, si primul mall privat din oras, in urma unei investitii demarata de dezvoltatorul polonez Globe Trade Center si Aura Europe SA. Centrul comercial “Galleria” se construieste in partea de sud-est a municipiului si are o suprafata de 18.000 mp si 300 de locuri de parcare dispuse la suprafata si subteran.
Despre autor:
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro