Conform acesteia, pana in 5% din aproape 60 de milioane de euro fonduri ale ministerului a fost cheltuit pana in prezent, iar in cazul in care nu se gasesc proiecte unde sa fie cheltuiti banii, este posibil ca acestia sa se realoce catre domenii unde este nevoie de ei.
Elena Udrea si-a declarat sprijinul pentru un proiect de dezvoltare a statiunii turistice Sugas Bai, recent cumparata de autoritatile locale. Ministrul a precizat ca daca autoritatile se misca repede, in doua luni ar putea fi alocati banii necesari, iar anul acesta ar putea fi demarate lucrarile.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Shakira, virală pe TikTok după ce a vorbit în limba română. Cum a ajuns...
Sursa: kudika.ro
-
Intimitățile unei fete cuminți
Sursa: garbo.ro