“Deja au scazut salariile de intrare. Primesc cu 20-30% mai putin decat acum cinci luni”, a declarat head-hunter-ul George Butunoiu.
Cadenta de scadere este confirmata si de Petra Votisky, Country Manager-ul Human Value International (HVI). “Exista o tendinta a managerilor de a tine ascunse cifrele exacte, dar cred ca in cele mai afectate domenii din cauza crizei vom avea scaderi de 20-30% ale salariilor”, spune Votisky.
Ea spune ca aceasta practica inceputa in luna decembrie prevede scaderea bonusurilor extrasalariale pentru managerii care continua sa lucreze in aceeasi companie si o scadere a salariului propus daca managerul isi cauta alt loc de munca.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro