Cei care au dorit sa achizitioneze vacante cu cele mai bune preturi, in perioada de early booking, agentia Best Reisen a vandut in acesta primavara, pachete turistice mai ieftine cu pana la 20%. Reducerile se aplica la toate destinatiile tour-operatorului si la toate datele de plecare din timpul perioadei de vara.
Destinatiile spre care Best Reisen ofera pachete turistice - Tunisia, Egipt, Turcia si Grecia - includ pachete ce costa, in perioada ofertelor early booking, pentru o deplasare in luna iunie, in medie cu aproximativ 100 de euro mai putin fata de pretul de catalog.
Astfel, daca pentru o vacanta in Turcia in aceasta perioada la un hotel de 5* all inclusive s-ar plati 649 de euro plus taxe aeroport, pachetul, rezervat in varianta early booking, costa doar 552 de euro plus taxe.
"Rezervarea unui pachet turistic prin early booking reprezinta intr-adevar un avantaj deoarece turistii au posibilitatea de a alege din timp atat destinatia dorita cat si data plecarii sau hotelul la care doresc sa se cazeze. In plus, tarifele acestor pachete sunt foarte atractive", a declarat Csaba Garamszegi, managerul Best Reisen Romania.
"De remarcat este ca pachetele achizitionate in perioada early booking au adesea un pret mai bun decat vacantele rezervate in ultimul moment. Suntem constienti ca odata cu dezvoltarea pietei de turism din tara noastra, turistii se vor indreapta tot mai mult spre alegerea solutiei dorite, prin programarea vacantelor din timp si selectia acelei oferte care le va indeplini cel mai bine asteptarile de confort si calitate", a adaugat Csaba Garamszegi.
Despre autor:
Citeste articolul integral in YourMoney
Sursa: YourMoney
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 23 februarie – 1 martie 2026: decizii inspirate și ajustări...
Sursa: garbo.ro
-
Accident grav în halfpipe la JO 2026: Finley Melville Ives, scos pe targă...
Sursa: kudika.ro