"In schimb, daca am lua in calcul noile conditii de creditare mai relaxate, aprobate de BNR pentru majoritatea bancilor, si care prevad un grad de indatorare de pana la 70%, atunci acest numar ar creste cu circa 30%", a adaugat Marchievici.
Referitor la piata imobiliara romaneasca, reprezentanta UniCredit Tiriac Bank considera ca aceasta a avut o evolutie foarte rapida in ultimii ani, crestere care s-a datorat in primul rand imbunatatirii factorilor macroeconomici (cresterea salariilor nete, scaderea ratei inflatiei si a ratei somajului).
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Copilul vorbește urât sau te lovește: cum reacționezi corect, pe etape de...
Sursa: garbo.ro
-
Răzvan Exarhu, tată la 56 de ani! Imaginea cu bebelușul care a topit internetul
Sursa: kudika.ro