Banca Nationala a Romaniei (BNR) a publicat un curs de referinta in crestere cu 1,32 bani, la 4,5191 lei/euro.
In sesiunea de vineri piata locala a fost inchisa, pentru o sarbatoare nationala, iar joi cursul s-a plasat la 4,5059 lei/euro, cel mai redus nivel din ultimele doua luni.
Leul s-a apreciat usor fata de dolar, iar cursul de referinta anuntat luni a scazut cu 0,21 bani, de la 3,4687 lei/dolar la 3,4666 lei/dolar, un nou minim incepand cu 21 septembrie. Atunci, dolarul a fost cotat la 3,4642 lei.
In acelasi timp, rata oficiala pentru francul elvetian a urcat usor, de la 3,7424 lei/franc la 3,7467 lei/franc.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Uneori prieteniile încheiate dor mai tare decât despărțirile romantice
Sursa: garbo.ro
-
Cum arăta Denise Rifai la începutul carierei sale în televiziune. Vedeta este...
Sursa: kudika.ro