Cetatenii greci isi lichideaza conturile bancare, au facut stocuri de carburant, iar unii au angajat agenti de securitate inaintea alegerilor parlamentare de duminica, un scrutin considerat crucial pentru ramanerea tarii in zona euro, relateaza romanialibera.ro.
Alti greci transfera banii in strainatate, au angajat agenti de securitate si au facut stocuri de carburant, de teama ca economia tarii va intra in colaps si ca institutiile nu vor mai fi capabile sa mentina ordinea.
Grecia se teme ca va ajunge ca "Romania lui Ceausescu"
Liderii europeni au avertizat Grecia ca risca sa paraseasca uniunea monetara daca guvernul format dupa alegerile de duminica nu va respecta conditiile planului de creditare incheiat cu FMI, BCE si CE.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro