Angajatul ce a divulgat secretele este de origine marocana, si este platit cu doar un dolar pe ora de oDesk, o firma folosita de Facebook pentru filtrarea postarilor, informeaza dailymail.co.uk. Astfel, el s-a confesat tuturor.
In primul rand nuditatea medie este interzisa pe Facebook, insa imaginile cu oameni morti sau desfigurati sunt permise.
Angajatii sunt obligati sa stearga toate formele de activitate sexuala, chiar daca este simulata si nu exista nimic explicit in fotografie sau video, scrie stirileprotv.ro.
In instructiunile transmise de Facebook catre oDesk se precizeaza ca insultele sau comentariile cu continut rasial nu sunt permise. Se face exceptie daca sunt formulate cu umor sau intr-un mod ironic.
Sursa foto: dailymail.co.uk.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro