"Remarc o maniera de campanie electorala care se apropie prea mult de ceea ce era la inceputul anilor '90, cu alte cuvinte o campanie marcata de violenta, de o incrancenare peste limitele admisibile. Cred ca in campania electorala batalia nu se da cu pumnul, ci se poarta intre idei si programe", a declarat Tariceanu.
Tariceanu a facut apel la liderii politici pentru a transmite mesajul sau sustinatorilor, membrilor, simpatizantilor, pentru a duce o campanie "in limite civilizate si cu argumentele ideilor si nu ale fortelor". El a spus ca in campania pentru alegerile locale, care s-a incheiat la 1 iunie, dar si in prima saptamana de campanie pentru turul al doilea, a constatat "lucruri care depasesc orice limita".
"Vreau ca, in saptamana care a mai ramas, sa dam dovada ca aceasta campanie se poate desfasura intr-un mod civilizat, care sa ne faca sa fim considerati o adevarata tara europeana", a spus premierul.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro