Mircea Geoana, presedintele PSD, are o problema de identitate. Cunoscut dupa apelativul "prostanacul", dar mai nou si prin comparatia cu pasarile calatoare, liderul pesedist a fost confundat ieri cu premierul Tariceanu. S-a intimplat la Arbore, comuna suceveana grav afectata in urma inundatiilor, acolo unde PSD a descarcat patru TIR-uri de ajutoare. "Domnu’ Tariceanu, nimic nu ati facut din ce ati promis! Duceti-va si lasati pe altii!", i-a spus un barbat liderului PSD, potrivit Mediafax. Tot la Arbore, o femeie i s-a adresat cu formula "domnul prim-ministru Geoana".
Sint eu, Geoana!
Localnicii i s-au plins ca nu sint sprijiniti de autoritati, iar Mircea Geoana le-a explicat ca el este liderul unui partid de opozitie si ca, in aceasta calitate, ceea ce poate face este sa initieze un proiect de lege care sa prevada modalitati de despagubire a victimelor inundatiilor si de reconstructie a caselor afectate.
Despre autor:
Sursa: Cotidianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro